Ar-Ge

Kuruluşumuz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 5746 sayılı Kanununa uygun Ar-Ge Merkezleri gerekliliklerini yerine getirerek, çelik tel ve halat sektöründe ülkemizin 846. ve ilk Ar-Ge Merkezi olmuştur.


Günümüz şirketlerinin geleceğe bağlanmasında, sürdürülebilir ve karlı büyüme hedeflerine ulaşmasında en önemli unsurun inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri olduğunun bilincinde olarak; Çelik Halat ve Tel San. A.Ş. Stratejik Yol Haritası, İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirmeyi itici güç olarak benimsemiştir.

Bu bağlamda misyonumuz;

Çalışanlarımızın tam katılımı ile tüm süreçlerimizin sürekli iyileştirilmesi,

Çevreye duyarlı, ileri süreç ve ürün teknolojilerini uygulayarak beklentilerimizin ötesinde ürün ve hizmetler sunmak,

Piyasaya yön veren bir şirket olarak tüm paydaşlarımızın beklentilerini karşılamak.

Çelik halat ve tel sektörü projelerimiz ile ithalat ikamesi sağlamak ve ihracat rakamlarını artırmak ana hedefimizdir. Çelik halat üretiminde plastik özlü halatlar ve yüksek halat oranlı kompakt halat üretimi ile ürünlerimizi gerçekleştirmek, daha uzun ömürlü performans direncine sahip ürünlerimizi piyasaya sunmak, halatlarımızı liman vinçlerine kazandırmak ve özel uygulama olarak hedeflemekteyiz.

Ürünlerimizin yapı taşı olan telin en yüksek dinamik performansa ulaşması kapsamında sektörde gördüğümüz eksiklikleri tel üzerine yaptığımız çalışmalarla kendi bilgi birikimimizi oluşturmayı ve sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeyi hedefliyoruz. kimyasal temizleme işlemlerinin olumsuz etkilerini azaltarak ve çevre dostu alternatif yöntemleri geliştirerek.

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerimizle üniversite işbirliklerimizin proje bazlı çalışmalarını destekliyor, akademi-sanayi köprümüzü kuruyor, araştırma kadromuzla devlet destekli proje, makale ve yayınların geliştirilmesine hızla ilerliyoruz.