TÜRKİYE’NİN İLK ÇELİK HALAT VE TEL FABRİKASI

Çelik Halat 23 Mart 1962’de; Yatırımlar Holding, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş, Nuri Rodop, Nedim Rodop ve Yüksel Kenanoğlu ortaklığı ile Kocaeli’de kurulmuştur.

1986 yılında hisseleri borsada işlem görmeye başlayan şirket 1997 yılında Doğan Holding bünyesine geçmiştir. 29 Kasım 2022’de ise yapılan KAP açıklaması ile Artaş Grubu ve Betatrans şirketleri , Çelik Halat’ı Doğan Holding’ten devralmıştır.

Türkiye’de sektörün öncü kuruluşlarından olan Çelik Halat, her geçen yıl artan üretim kapasitesi ve genişleyen satış ağı ile vizyonunu, dünya çapında tanınan, tüm paydaşlarının refahını artıran halat ve tel markası olarak belirlemiştir.

DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

Türkiye ve Dünya'da 50 ‘den fazla ülkeye hizmet vererek bir dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Merkez Türkiye olmak üzere Hollanda ofisi üzerinden Avrupa ve Amerika pazarı dahil birçok deniz aşırı pazara sürdürülebilir akıllı çözümler sunma anlayışı ile ulaşmaktadır.

GENİŞ ÜRÜN GAMI

Yıllık 70.000 ton üretim kapasitesi ile; halat, endüstriyel tel, galvanizli endüstriyel tel, patentli tel ve öngermeli beton demeti üretimiyle, farklı çap, kalite ve kompozisyonlarda müşteri talebine göre hizmet vermektedir.

İLK HALAT AR-GE MERKEZI

2018 yılından itibaren Türkiye’nin ilk Halat Ar-ge Merkezi olarak sertifikalandırılan Çelik Halat, ürünlerini sürdürebilir akıllı çözüm bakış açısıyla kalite ve performans üzerine inşa eder.

KALİTE YÖNETİMİ

Kalite yönetimine önem veren Çelik Halat, ISO 9001, ISO 14001,TS ISO 45001 , ISO 9001:2015 Registered by API (Amerika Petrol Enstitüsü), API Q1 Sistem Belgesi, API 9A Monogram (Halat Üretimi, API Lisans Numarası : 9A-0056), Lloyd’s Register Belgesi (Halat Üretimi), EN ISO/IEC 17025 Merkez Laboratuvar Türkak Akreditasyonuna sahiptir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Çelik Halat, satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriyle müşteri memnuniyetini temel ilke olarak benimsemiştir. Tecrübeli kalite ve satış sonrası hizmet ekibi ile Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında öneri, şikayet ve taleplerinize kısa sürede yanıt vermektedir.

İNSAN KAYNAĞI GÜCÜ

Çalışanlarını sürdürülebilir büyümenin temeli olarak gören Çelik Halat 450’ye yakın çalışanıyla planlı büyümesine devam etmektedir.